Burun Üzerinde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum? - Elyricsy

Elyricsy

Kadınca Paylaşım Platformu

Burun Üzerinde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?

Burun Üzerinde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?
59 Views

Burun Üzerinde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?

Burun üzerindeki tüyler ve kıllar genelde genetik ile hormonlardaki dengesizlikler sonucu ortaya çıkar, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Ağda, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler burun üstündeki kıllardan kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerdendir. Burun üzerindeki kılları tıraş etmek de uygulanan diğer alternatiflerdendir. Fakat jilet kullanmak kılların daha sert ve kalın çıkmasına neden olabilir. Kılları almak yerine oksijen suyu sürüp, rengini görünmez yapmak da özellikle kadınlar tarafından denenen çözümlerdendir.

Soğuk ağda bantları burun kılllarını yok etmek için evde kolayca kullanabileceğiniz bir gereçtir. Cilt bakım uzmanları, bu bantların etkili kullanımı için, yüzü güzelce yıkayıp kurulamayı, böylece yağdan arındırılmış cilde bandı yapıştırmayı öneriyor. Yalnız şunu göz ardı etmemeli ki soğuk ağda bantları hassas cildi olanlarda, kılcal damarlarda çatlamaya neden olup, burun üzerinde tahriş ve kızarıklığa neden olabilirler.

Burun üstündeki tüyleri almak için cımbız da kullanabilirsiniz. Cımbızla burun üzerindeki kılları almak, gelecek kılların daha ince ve daha açık renkte çıkmasını sağlar. Cımbızlı yöntemin dezavantajı diğer yöntemlerden daha acılı olmasıdır. Cımbızla kıl alma çok kullanılan yöntemlerden biri olmasına rağmen, aynı zamanda etkisi en geçici olanlardan biridir. Kıllar bir süre sonra tekrar uzar.

Yüz için formüle edilmiş tüy dökücü kremler, saç folikülündeki proteinleri kimyasal olarak bloke ederek, burundaki tüylerin giderilmesine yardımcı olur. Bu kremlerin kullanımı gayet pratik ve rahat hatta burun kıllarını geçici olarak yok etmenin en kolay yöntemlerindendir. Burun üzerindeki kıllara tüy dökücü krem sürülür, tüy dökücü krem spreyin üzerinde bildirilen süre kadar -genellikle 2-3 dakikadır- bekleyip tüy dökücü yanında verilen spatula ile kıllar ovulur. Kılların döküldüğünü fark edeceksiniz. Dermatologlar, yüz için asla vücut tüy dökücü losyonları kullanmamayı, vücut tüy dökücülerin daha güçlü içerikte olup, ciltte tahribata yol açabileceğini bildiriyor.

Güzellik Ana Sayfa

Burun Üzerinde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum? sorular ve cevapları

Sual: Ben burnumun üstünde çıkan kıllara jilet vurdum burnumun üstünde aşırı kıl var ne tavsiye edersiniz?
CEVAP
Cildiye Doktoru’nun cevabı: Kılar için iğneli epilasyon öneririm.
Sual: Benim burnumun üstünde aşırı derecede kıl çıkıyor hocam. Ne yapmam gerekiyor?
CEVAP
Cildiye Doktoru’nun cevabı: Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Veya cımbızla alınacak.
Sual: Burnumun üstünde kıllar var çok çirkin gözüküyor ne yapmalıyım cilt doktoruna mı gitsem ne yapmalıyım?
CEVAP
Doktor cevabı: Burun üstünde kıl bazı rahatsızlıkların belirtisi olabileceği gibi tamamen yapısal ırsi de olabilir. Cildiye hekimine görünmenizde fayda var. Çözümleri de var.

Lütfen Sosyal Ağlarda Paylaşın!