Gülşah Elikbank Kimdir

Gülşah Elikbank Kimdir

Gülşah Elikbank Kimdir

Yazar Gülşah Elikbank Kimdir? Gülşah Elikbank Kaç Yaşında? Gülşah Elikbank Ne Zaman Doğdu? Gülşah Elikbank Nerede Doğdu? Gülşah Elikbank Aslen Nereli? Gülşah Elikbank Hangi Burç? Gülşah Elikbank hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık İşte Tüm Detaylar….

Muazzez Ersoy Kimdir?

Gülşah Elikbank Ne Zaman Doğdu? Gülşah Elikbank Nerede Doğdu? Gülşah Elikbank Aslen Nereli? 
Gülşah Elikbank 1980 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Gülşah Elikbank kimdir?

Gülşah Elikbank 1999’da Nazilli Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Ardından yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Yönetim ve Çalışma Psikolojisi üzerine yaptı.7 sene İstanbul’da bir insaat ve turizm firmasında yönetici olarak çalıştım.Kızı Rüya dünyaya geldikten sonra daha mutlu ve huzurlu olacağına inandığı Bodrum’a yerleşti. Ardından İzmir’e Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli otelini ( www.minifuarhotel.com ) açmak için geldi ve halen İzmir’de yaşıyor. Çeşitli dergilerde yazılar yazıyor.

Sabah gazetesi Ege ekinde, her Pazartesi köşeyazıları yer alıyor.
Şu ana kadar yayınlanmış dört romanı var. Siyah Nefes, Mavi Dağ, Kızıl Ölüm ve Aşkın Gölgesi.
Aşkın Gölgesi adlı romanı, 8 Ortadoğu ülkesinde Arapça yayına hazırlanıyor.
Ayrıca Yitik Ülke Yayınlarının 90′lar Kitabında Megastar Tarkan ile ilgili bir yazısında yer aldı.
Kırmızı Kedi Yayınevinin yılbaşı seçkisi olan Kar İzleri Örttü kitabına, Hesaplaşma adlı bir öykü’süyle katıldı.

Tabii yukarıda yazılanlar Gülşah Elikbank’ın kim olduğumu anlatmaya yetmiyor.Peter Sellers’ın Parti adlı filminde, bir sahnede geçen replik beni çok etkilemişti. We don’t think who we are,we know who we are (Kim olduğumuzu düşünmeyiz, biliriz.) Ben henüz tam olarak kim olduğumu bilmiyorum ama arıyorum. Bu arayış serüvenime sizler de ortak olun istiyorum. Sanatın her dalına aşık, doğaya, doğanın kendi içindeki müthiş dengesine hayran biriyim işte. Dünya tozdur, öyleyse üfle gitsin mi yoksa dünya gerçektir öyleyse hiç bitmesin mi çelişkisinde tarafını bulmaya çalışan biri belki de.

Bugüne kadar yazdıklarımı hep yakın çevresiyle paylaşmıştı, ama artık bu çemberi genişletmenin vaktinin geldiğine inanıyor!. Eğer sizler de bu serüvende bana eşlik ederseniz, çok mutlu olurum:)”

Gülşah Elikbank Alıntıları – Sözleri

 • Aslolan aşk değil, güven ve huzurdu. (Aşkın Gölgesi)
 • Aşk sahiden iki kişilik, aynı tempoda atılmazsa adımlar, takılıp tökezliyorsun. Sonunda düşüp yara bere içinde kalmak kaçınılmaz. (Aşıklar Gece Ölür)
 • Yeni tanıştığınız birinin çantasından çıkardığı kitabı, o kişinin kartviziti olarak düşünebilirsiniz. Hiç kitap taşımayanları tanımak için çaba göstermeye gerek bile duymam. Ama bir insan kendine kaldığı ilk an, eline bir kitap alıyorsa; kaçtığı bir derdi ve mutlaka bu dünyayla kendince bir kavgası var demektir. (Yalancılar ve Sevgililer)
 • Unutma ,çocuklar en büyük filozoflardır. Zihinleri henüz sınırlanmamıştır. (Uykusuzlar)
 • Ne zaman kahkalarla gülen birini görsem, derinlerde bir yerlerde çektiği acıyı kavrar,üzülürüm.Yine de hayatta kalmak için iyi bir yöntemdir gülmek. (Aşıklar Gece Ölür)
 • Sizi hayvanlardan ayıran özelliğinizin düşünebilmeniz ve konuşabilmeniz olduğunu mu sanıyorsun ?Bundan çok daha fazlası var;sizler olmayan bir şeyi hayal edebilirsiniz ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. (Uykusuzlar)
 • Mutlulukta hayat yoktur. Hayat mutsuzluktadır. Çünkü ancak mutsuz insanlar dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çabalar. (Yalancılar ve Sevgililer)
 • Ya bizim bir masalımız bile yoksa ? Yalnızca bu zamana aitsek,gelecekte yoksak ? Seni kaybedip bir daha bulamazsam? (Uykusuzlar)
 • İnsan kendine veremediği bir hesabı,nasıl başkasına verebilirdi ki! (Aşkın Gölgesi)
 • Kesin olan tek şeyin ölüm olduğu… Böyle bir farkındalıkla yaşamak zorunda bırakılan her canlı,deliliğin sınırlarında gezer. Yaşamak için nasıl kendi fikri alınmıyorsa,ölmek için de öyle, oysa. Bunu ne kadar çabuk kabullenirsen ,o kadar kolay yaşarsın. (Uykusuzlar)
 • “Keşke aramıza giren sadece zaman olsaydı. Kaçtığımız, sadece hatıralar olsaydı yalanların yerine.” (Aşkın Gölgesi)
 • “Yaşadığını zanneden insanoğlu, aslında hayatın bekleme odasında uykudadır.” Sufi İdris Şah (Uykusuzlar)
 • İnsan ruhunu bir başkasına teslim etti mi yüreği ayrı yöne gidemezdi. (Siyah Nefes)
 • Elleri ellerine değse avuçların yanar; en beteri, bir kere yüreği yüreğine deyse içinde o güne kadar biriken tüm solmuş çiçekler birer birer açardı. (Siyah Nefes)
 • “Seveceksen ölçülü sev ki sevgin uzun sürsün; çok hızlı giden de çok yavaş giden gibi geç varır hedefe.” (Aşkın Gölgesi)
 • “Keşke aramıza giren sadece zaman olsaydı. Kaçtığımız, sadece hatıralar olsaydı yalanların yerine.” (Aşkın Gölgesi)
 • Sanırım benim aksime o konuşmadan önce düşünme yetisine sahipti. Bense önce söyleyip sonra düşünüyordum. Zaten bu sebeple de başım dertten kurtulmuyordu (Mavi Dağ)
 • Korkuyordum.Yeniden başlamaktan hiç böylesi korkmamıştım. Ve yeniden yol almayı hiç bu kadar arzulamamıştım. (Aşkın Gölgesi)
 • “Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.” (Mavi Dağ)
 • Tanrı’nın iradesi vardır, şeytanınsa o iradeyi bozmak için planları… …Bakmayın iyilikle ilgili söylenmiş onlarca güzel söz olduğuna, kötülük teşvike ihtiyaç duymaz ne de olsa. (Yalancılar ve Sevgililer)

Gülşah Elikbank Kitapları Eserleri;

Siyah Nefes
Aşkın Gölgesi
Mavi Dağ
Kızıl Ölüm
Uykusuzlar
Aşıklar Gece Ölür
Yalancılar ve Sevgililer
İhtimal
Medusa’nın Pusulası

OnAir Sahne’den “Novel Soundtrack” Projesi

Gülşah Elikbank’ın İlgili Görselleri

Hakkında elyricsy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.