Güneş Yanığına En İyi Gelen Doğal Çözümler - Elyricsy

Elyricsy

Kadınca Paylaşım Platformu

Güneş Yanığına En İyi Gelen Doğal Çözümler

Güneş Yanığına En İyi Gelen Doğal Çözümler
57 Views

Güneş Yanığına En İyi Gelen Doğal Çözümler

Yaz sezonu geldiğine göre kendinizi serin sulara atıp güneşin tadını çıkarma zamanı geldi. Elbette güneşin cildinizde bıraktığı tahribatı da göz önünde bulundurmalısınız.

Bilinçsiz bir şekilde güneşlenme ve cildin güneşe fazla maruz kalması sonucu, bazı cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunların en başında güneş yanığı geliyor.

Güneş Yanığına En İyi Gelen Doğal Çözümler

GÜNEŞ YANIĞI RİSKİ

Güneş ışınlarına (UV) maruz kalmaktan dolayı cilt yüzeyinde iltihaplanma yani güneş yanığı oluşabilir. Ciltte kızarmış gibi bir görünüme neden olan güneş yanığı, koyu lekelerin oluşmasına ve cilt kırışıklarının artmasına sebep oluyor.

ALOE VERA MUCİZESİ

Kuzey Afrika’da eski zamanlardan beri kullanılan ve çoğumuzun evini süsleyen ‘aloe vera’ güzellik gurularına göre güneş yanığının en iyi çözümü.
Jel formundaki cilt bakım ürünlerinin sağladığı nemlendirici etkiyi ikiye katlayan aloe vera, aynı zamanda binlerce yıldır tıpta kullanılan bir bitki.

Güzellik Ana Sayfa

BUZDOLABINDA SAKLAYIN

Günümüzde cilt bakım rutininde sıkça tercih edilen aloe veranın içindeki jeli direkt olarak buzdolabında saklayarak serum veya nemlendirici maske olarak kullanabilirsiniz.

Lütfen Sosyal Ağlarda Paylaşın!